Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: ORD-HZ (4) Oświadczenie o nieruchomościach i prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem hipoteki przymusowej i rzeczach ruchomych oraz zbywalnych prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem zastawu skar
ORD-HZ (2) (archiwalny) Oświadczenie o nieruchomościach i prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem hipoteki przymusowej i rzeczach ruchomych oraz zbywalnych prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem zastawu skarbowego

ORD-HZ (2) (archiwalny) Oświadczenie o nieruchomościach i prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem hipoteki przymusowej i rzeczach ruchomych oraz zbywalnych prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem zastawu skarbowego

0.0(0)
1603
Wersja: (2)
Obowiązywał od 01.01.2012 do 31.12.2015

Do czego stosuje się ORD-HZ (2)

Oświadczenie ORD-HZ składa strona postępowania (osoba kontrolowana). Miejscem składania oświadczenia jest organ podatkowy, który prowadzi postępowanie podatkowe lub kontrolę podatkową.

Osobie wezwanej do złożenia oświadczenia o nieruchomościach oraz prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem hipoteki przymusowej, i rzeczach ruchomych oraz zbywalnych prawach majątkowych, które mogą być przedmiotem zastawu skarbowego, przysługuje prawo do odmowy złożenia tego oświadczenia (art. 39 § 2 ustawy - Ordynacja podatkowa).

Zgodnie z art. 233 § 1 Kodeksu karnego, kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznanie nie podlega szacunkowej wartości przeczy lub praw majątkowych albo podanie wartości nieodpowiadającej rzeczywistej wartości ujawnionych rzeczy lub praw (art. 39 § 3 ustawy - Ordynacja podatkowa).

W części D "Dane dotyczące rzeczy ruchomych oraz zbywalnych praw majątkowych, które mogą być przedmiotem zastawu skarbowego", nie podaje się informacji o rzeczach ruchomych oraz zbywalnych prawach majątkowych, których szacunkowa wartość jest niższa od kwoty określonej w art. 41 § 1 ustawy - Ordynacja podatkowa.

Zgodnie z art. 81 ustawy - Ordynacja podatkowa, podmiot obowiązany do sporządzenia i przekazania oświadczenia może skorygować złożone oświadczenie poprzez złożenie oświadczenia korygującego wraz z dołączonym pismem uzasadnieniem przyczyn korekty.

Podstawa prawna

Art.39 §1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8, poz.60, z późn. zm.).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.