Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: EW_JPK_V7 (2) JPKomat - kreator ewidencji zakupu i sprzedaży VAT - z wysyłką JPK_V7M/JPK_V7K (2) (poprzedni kreator)
VAT-ZZ (5) (archiwalny) Wniosek o zwrot podatku VAT

VAT-ZZ (5) (archiwalny) Wniosek o zwrot podatku VAT

5.0(2)
3134
Wersja: (5)

Do czego stosuje się VAT-ZZ (5)

Chcąc ubiegać się o zwrot podatku VAT należy wypełnić powyższy wniosek. Wniosek o zwrot podatku VAT dołacza się do głównej deklaracji VAT-7, VAT-7K i VAT-7D i składa się w urzędzie skarbowym.

W części B należy uzupełnić dane podatnika (dane identyfikacyjne lub dane personalne w zależności, czy wniosek składa podatnik niebędący osobą fizyczną, czy podatnik będący osobą fizyczną).

W części C należy zaznaczyć odpowiednio powód zwrotu:

  1. zwrot podatnikowi, który dokonywał dostawy towarów lub świadczył usługi poza terytorium kraju i nie dokonywał sprzedaży opodatkowanej
  2. zwrot podatnikowi, który nie dokonywał w okresie rozliczeniowym czynności opodatkowanych na terytorium kraju oraz czynności, o których mowa w art. 86 ust. 8 pkt 1 ustawy
  3. zwrot podatnikowi, który dokonywał nabycia (importu) towarów lub usług finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej
  4. w innych przypadkach niż wymienione w pkt 1 – 3, jeżeli wniosek o zwrot składany jest zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, wraz z deklaracją podatkową, a kwota wnioskowanego zwrotu stanowi kwotę podatku naliczonego lub kwotę różnicy podatku, wynikającą z tej deklaracji .

W dalszej części należy określić wnioskowaną kwotę do zwrotu oraz uzasadnić złożony wniosek.

Pola jasne wypełnia podatnik, pola ciemne wypełnia urząd skarbowy. Formularz należy wypełnić na maszynie, komputerowo lub ręcznie, dużymi, drukowanymi literami, czarnym lub niebieskim kolorem.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. Nr 54 poz.535 z 2004r. z późn. zm).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
e-wysyłka
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.