NIP-8 (2)
NIP-8 (2) (archiwalny) Zgłoszenie identyfikacyjne / zgłoszenie aktualizacyjne w zakresie danych uzupełniających
Do czego stosuje się NIP-8 (2)
Formularz przeznaczony dla podmiotów wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego w zakresie:
- rejestru przedsiębiorców,
- rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej.
Formularz służy zgłaszaniu i aktualizacji danych nieobjętych wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego.
Zgłoszenie składa się do naczelnika urzędu skarbowego właściwego w rozumieniu art. 4 ustawy.
Podmioty, dla których przeznaczony jest formularz dokonują zgłoszenia i aktualizacji danych uzupełniających, o których mowa w ustawie oraz określonych w:
- ustawie z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej,
- ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych.
W poz. 4 należy zaznaczyć właściwy kwadrat:
- kwadrat nr 1 - gdy formularz jest składany jako zgłoszenie identyfikacyjne w zakresie danych uzupełniających,
- kwadrat nr 2 - gdy formularz jest składany jako zgłoszenie aktualizacyjne w zakresie danych uzupełniających.
Zgłoszenie aktualizacyjne w zakresie danych uzupełniających jest składane w przypadku zmiany danych objętych zgłoszeniem, tzn. zmiany danych składającego lub zmiany naczelnika urzędu skarbowego właściwego w sprawach ewidencji, lub zaistnienia nowych okoliczności.
Zgłoszenie należy wypełnić w sposób kompletny. Wszystkie nazwy należy podać w dokładnym brzmieniu.
Za wykroczenie skarbowe dotyczące obowiązków identyfikacyjnych, o których mowa w art. 81 Kodeksu karnego skarbowego, grozi kara grzywny.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów formularzy zgłoszeń identyfikacyjnych i zgłoszeń aktualizacyjnych oraz zgłoszeń w zakresie danych uzupełniających (Dz.U. 2017 poz. 2452) - załącznik nr 4.
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
NIP-8 (2)
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.