VAT-29 (1)
VAT-29 (1) Zawiadomienie o wyborze miejsca opodatkowania albo o rezygnacji z dokonanego miejsca opodatkowania w przypadku wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość lub świadczenia usług telekomunikacyj
Do czego stosuje się VAT-29 (1)
Druk VAT-29 (1) składa w przy dokonywaniu dwóch różnych czynności:
- w przypadku wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość,
- w przypadku świadczenia usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych
dostawca (lub podatnik) jako zawiadomienia o wyborze miejsca opodatkowania lub rezygnacji z wybranego wcześniej miejsca opodatkowania.
Deklarację składa się drogą elektroniczną - w przypadku wyboru miejsca opodatkowania do Naczelnika Urzędu Skarbowego zgodnie z art. 22a ust. 3 lub art. 28k ust. 4 ustawy w terminie do 10. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano tego wyboru. Natomiast w przypadku rezygnacji z uprzednio wybranego miejsca opodatkowania należy, zgodnie z art. 22a ust. 6 lub art. 28k ust. 6 ustawy, zawiadomić Naczelnika Urzędu Skarbowego przed początkiem miesiąca, w którym rezygnuje się z dokonanego wyboru miejsca opodatkowania.
Podstawa prawna
Art. 28p ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2021 poz. 685, z późn. zm.), zwanej "ustawą"
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
VAT-29 (1)
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.