PFRON IoSePP Informacja o sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa powiązanego

PFRON IoSePP Informacja o sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa powiązanego

0.0(0)
631
Wersja: 14.07.2016
Obowiązuje od 01.01.2016

Do czego stosuje się PFRON IoSePP

Beneficjenci posiadający status przedsiębiorstwa powiązanego zobowiązani są do przesłania "Informacji o sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa powiązanego" każdego powiązanego z beneficjentem przedsiębiorstwa. Informacja ta, powinna być składana wraz z każdym kolejno złożonym wnioskiem o wypłatę dofinansowania. 

Niezłożenie tych dokumentów we wskazanym terminie spowoduje wstrzymanie wypłat dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych, z uwagi na brak możliwości oceny sytuacji ekonomicznej wnioskodawcy, a tym samym brak możliwości oceny zgodności udzielanej przez Fundusz pomocy publicznej z przepisami rozporządzenia Komisji Europejskiej nr 651/2014/UE uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym (…). Zgodnie z przepisami tego rozporządzenia, żaden podmiot tworzący jednostkę gospodarczą korzystającą z pomocy publicznej nie może być w trudnej sytuacji ekonomicznej. Oznacza to, że gdy choć jeden podmiot należący do grupy przedsiębiorstw powiązanych jest w trudnej sytuacji ekonomicznej (niekoniecznie wnioskodawca), udzielenie pomocy publicznej jest niedopuszczalne.

Dokumenty należy przesłać do PFRON w formie papierowej. Termin na złożenie wymaganych dokumentów upływa 25 lutego 2016 r.

Podstawa prawna

Na podstawie art. 1 ust. 4 lit. c Rozporządzenia Komisji (UE) Nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 traktatu (Dz. Urz. UE l 187 z 26.06.2014, str. 1) (zwanego dalej: rozporządzeniem Komisji (UE) Nr 651/2014) oraz art. 3 ust. 1-3 Załącznika 1 nr do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.