Inf-syg
Inf-syg Informacja zwrotna dla Sygnalisty
Do czego stosuje się Inf-syg
Zgodnie z ustawą o ochronie sygnalistów przez informację zwrotną należy rozumieć przekazaną sygnaliście na wskazany przez niego adres do kontaktu informację na temat planowanych lub podjętych działań następczych i powodów takich działań. Maksymalny termin na przekazanie sygnaliście informacji zwrotnej powinna określać Procedura zgłoszeń wewnętrznych. Nie może on przekraczać 3 miesięcy od dnia potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia wewnętrznego lub - w przypadku nieprzekazania potwierdzenia - 3 miesięcy od upływu 7 dni od dnia dokonania zgłoszenia wewnętrznego, chyba że sygnalista nie podał adresu do kontaktu, na który należy przekazać informację zwrotną.
Dopuszczalne jest upoważnienie podmiotu zewnętrznego - w drodze zawartej z nim stosownej umowy - do przekazywania informacji zwrotnej sygnalistom, lecz zawarcie takiej umowy nie uchyla odpowiedzialności podmiotu prawnego za dochowanie tego obowiązku.
Podstawa prawna
Art. 2 pkt 4, art. 25 ust. 1 pkt 7, art. 28 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz.U. z 2024 r., poz. 928).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
Inf-syg
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.