DUZ
DUZ Decyzja uchylająca lub zmieniająca albo odmawiająca uchylenia lub zmiany nakazu albo decyzji ostatecznej, od której przysługuje odwołanie do okręgowego inspektora pracy
Do czego stosuje się DUZ
Decyzja ostateczna, na mocy której żadna ze stron nie nabyła prawa, może być w każdym czasie może być uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał. Lub przez organ wyższego stopnia, jeżeli przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony.
Właściwy organ wydaje decyzje w sprawie uchylenia lub zmiany dotychczasowej decyzji.
Od decyzji stronie przysługuje prawo wniesienia odwołania do Okręgowego Inspektora Pracy w terminie 14 dni od daty jej doręczenia za pośrednictwem inspektora pracy, który wydał decyzję.
Podstawa prawna
Zarządzenie nr 16/07 Głównego Inspektora Pracy z dnia 22 listopada 2007 r. w sprawie określenia wzorów druków stosowanych w działalności kontrolnej Państwowej Inspekcji Pracy; Ustawa z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy ( Dz.U. 2007 nr 89 poz. 589).
Nota prawna
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
DUZ
Zostań resellerem fillup
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.